Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Καθηγητών του Εσπερινού Γενικού Λυκείου Αγίου Δημητρίου συγχαίρουν τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας που πέτυχαν να εισαχθούν σε Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της χώρας μέσω της συμμετοχής τους στις Πανελλαδικές εξετάσεις 2019.

Η επιτυχία τους (σε ποσοστό άνω του 90%) σε σχολές όπως: Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών, Κοινωνικής Ανθρωπολογίας, Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης, Οικονομικών Επιστημών, Αγγλικής Φιλολογίας, Κοινωνικής Πολιτικής, Φυτικής Παραγωγής στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο, Αγωγής και Φροντίδας στην πρώιμη παιδική ηλικία, Πολιτικής Επιστήμης και Διεθνών Σχέσεων κ.α. ήταν αποτέλεσμα των κόπων και των προσπαθειών που κατέβαλλαν τόσα χρόνια και η επιβράβευση της επιμονής και της δύναμης που επέδειξαν.

Τους ευχόμαστε καλή πρόοδο στις σπουδές τους και καλή σταδιοδρομία.